Общие Правила форума:
"Удерживайтесь от всякого рода зла." (1Фесс.5:22) и постарайтесь
"... не делать другим того, чего себе не хотите. Соблюдая сие, хорошо сделаете. Будьте здравы". (Деян.15:29)

Очищение от обид

Как верую в Единого Бога?
Jakob
Администратор
Контактная информация:

Re: Очищение от обид

Сообщение Jakob » 08 май 2012, 14:42

Обобщенная схема обид:
offence.jpg
offence.jpg (226.64 КБ) 2477 просмотров
Молитвы школы
Будьте здоровы и сорадуйтесь истине!

Jakob
Администратор
Контактная информация:

Re: Очищение от обид

Сообщение Jakob » 05 июн 2012, 20:33

Правило всепрощения

Харьков – 04.10.2012

(читается при ощущении обиды, но не реже одного раза в неделю, перед Правилом на исцеление)

Во и́мя Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха. Ами́нь.
Молитва предначинательная
Го́споди Иису́се Христе́, Сы́не Бо́жий, моли́тв ра́ди Пречи́стыя Твоея́ Ма́тере и всех святы́х, поми́луй нас. Ами́нь. Сла́ва Тебе́, Бо́же наш, сла́ва Тебе́.
Молитва Святому Духу
Царю́ Небе́сный, Уте́шителю, Ду́ше и́стины, иже везде́ сый и вся исполня́яй, Сокро́вище благи́х и жи́зни Пода́телю, прииди́ и всели́ся в ны и очи́сти ны от вся́кия скве́рны, и спаси́, Бла́же, души на́ша.
Трисвятое
Святы́й Бо́же, Святы́й Кре́пкий, Святы́й Безсме́ртный, поми́луй нас. (Читается трижды, с крестным знамением и поясным поклоном).
Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху, и ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
Молитва Пресвятой Троице
Пресвята́я Тро́ице, поми́луй нас; Го́споди, очи́сти грехи́ на́ша; Влады́ко, прости́ беззако́ния на́ша; Святы́й, посети́ и исцели́ не́мощи на́ша, и́мене Твоего́ ра́ди.
Го́споди, поми́луй. (Трижды).
Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху, и ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
Молитва Господня
Отче наш, иже еси́ на небесе́х! Да святи́тся и́мя Твое́, да прии́дет Ца́рствие Твое́, да бу́дет во́ля Твоя́, я́ко на небеси́ и на земли́. Хлеб наш насу́щный даждь нам днесь; и оста́ви нам до́лги на́ша, я́коже и мы оставля́ем должнико́м на́шим; и не введи́ нас во искуше́ние, но изба́ви нас от лука́ваго. Яко Твое есть Ца́рство и си́ла, и сла́ва, Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, и ны́не, и при́сно, и во ве́ки ве́ков. Ами́нь
Молитва Единому Богу
Еди́ный Бог-Оте́ц – Вседержи́тель, Творе́ц не́ба и земли́, ви́димого же всего и неви́димого! Да свя́тится имя Твое́, да приде́т Ца́рство Твое́, да бу́дет во́ля Твоя́ как на не́бе, так и на земле́, и под земле́й, и в воде́. Дай нам необходи́мое для жи́зни. И прости́ нам грехи́ на́ши, как и мы проща́ем должнико́в на́ших. И не введи́ нас во искуше́ние, но огради́ и очи́сти нас от лука́вого. И приумножь, и преумножь нашу ве́ру и наде́жду, и любо́вь, и путь, и и́стину, и жизнь, и дай нам Ду́ха Твоего́ Свя́того с исцеле́нием и здоро́вьем, и обще́нием, и с дара́ми учи́тельства, цели́тельства, исцеле́ний, самоисцеле́ний, чу́дотворений и проро́честв, приумноже́ний и преумноже́ний даров, и испо́льзований даров, и с други́ми дара́ми, каки́ми хо́чешь, и с кре́пкой па́мятью, сообрази́тельностью и поня́тливостью, и с бди́тельностью, и отве́тственностью, и с Господним умо́м и ра́зумом, и му́дростью, и знанием, и познанием от Бога, и с ми́ром, и милосе́рдием, и кро́тостью, и смире́нием, и нестяжа́нием, и воздержа́нием, и проще́нием, и долготерпе́нием, и доброжела́тельностью, и истинным страхом Божьим, и проще́нием, и способностью и возможностью прощать, и ра́достью, и бла́гостью, и доброто́й, и добро́м, и гармо́нией, и ве́рой, и наде́ждой, и лю́бовью.
Го́споди, поми́луй. (12 раз).
1. Тропа́рь, глас 4-й
О распенших Тя моливыйся, любодушне Господи, и рабом Твоим о вразех молитися повелевый, ненавидящих и обидяших нас прости, и от всякаго зла и лукавства к братолю́бному и добродетельному настави жительству, смиренно мольбу́ Тебе приносим; да в согласном единомыслии славим Тя, единаго Человеколю́бца.
Кондак, глас 5-й
Якоже первомученик Твой Стефан о убивающих его моляше Тя, Господи, и мы припадающе молим, ненавидящих всех и обидящих нас прости, во еже ни единому от них нас ради поги́бнути, но всем спастися благодатию Твоею, Боже Всещедрый.
И молитву:
2. Всех ненавидящих и обидящих меня, прости Господи, и помоги мне простить их. – 3 раза. (При этом запомнить имена тех людей, которые вспоминались при чтении молитвы.)
3. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаеми, сердцем, мыслию же и душею, и всею крепостию нашею возлюбим Тя, и искренняго своего яко себе, и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех рабов Твоих, ненавидящих и обидевших меня (называя имена обидчиков).
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь.
Повторить п. 3 – 3 раза.

4. Всех, кто ненавидел и обижал моих родных и близких, прости Господи, и помоги мне простить их. – 3 раза. (При этом запомнить имена тех людей, которые вспоминались при чтении молитвы.)

5. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, да тою разжигаеми, сердцем, мыслию же и душею, и всею крепостию нашею возлюбим Тя, и искренняго своего яко себе, и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех рабов Твоих, ненавидящих и обидящих моих родных и близких.
Повторить п. 5 – 3 раза.

6. Меня, ненавидящую(его) и обижающую(его) людей и других существ, прости Господи, и помоги мне простить всех их и себя саму(ого). – 3 раза.

7. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех людей и других существ, кого я ненавидел(а) или обидел(а), и меня саму(ого), рабу(а) Твою(его) (назвать свое имя).
Повторить п. 7 – 3 раза.

8. Нас, взаимно ненавидящих и обижающих друг друга, прости Господи, и помоги мне простить всех нас. – 3 раза.

9. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех нас, взаимно ненавидящих и обижающих друг друга.
Повторить п. 9 – 3 раза.

10. Меня, обижающуюся(егося) на Бога, прости Господи, и помоги мне простить себя, и огради и очисти меня от всех этих обид и от всех их вредных последствий на настоящее время и будущее, и дай мне прощение, и способность и возможность прощать, и преобразуй мою ненависть в любовь. – 3 раза.

11. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй меня саму(ого), рабу(а) Твою(его) (назвать свое имя).
Повторить п. 11 – 3 раза.

12. Меня, ненавидящую(его) и обижающую(его) себя, прости Господи, и помоги мне простить саму(ого) себя. – 3 раза.

13. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй меня, рабу(а) Твою(его) (назвать свое имя).
Повторить п. 13 – 3 раза.

14. Союзом любве апостолы Твоя связавый, Христе, и нас, Твоих верных рабов к Себе тем крепко связав, творити заповеди Твоя и друг друга любити нелицемерно сотвори, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбче.
Пламенем любве распали к Тебе сердца наша, Христе Боже, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как появляется и разгорается тепло любви в сердце.)

да тою разжигаеми, сердцем, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
мыслию же (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
и душею, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
и всею крепостию нашею возлюбим Тя, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
и искренняго своего яко себе, (Господи помилуй – 12 раз или больше, ощущая, как распространяется тепло любви из сердца по телу.)
и повеления Твоя храняще славим Тя, всех благ Дателя.
Господи, Ты знаешь все и любовь Твоя совершенна, спаси и помилуй всех ненавидящих и обидевших меня и меня саму(ого), рабу(а) Твою(его) (назвать свое имя).
Прими сие желание мое как вопль любви, заповеданной Тобой. Аминь. (Господи помилуй – 12р.)
Повторить 3 раза

Если обиды еще ощущаются, повторите пп 1 — 14 еще 2 раза.
Псалом 50
Поми́луй мя, Бо́же, по вели́цей ми́лости Твое́й, и по мно́жеству щедро́т Тво́их очи́сти беззако́ние мое. Наипа́че омы́й мя от беззако́ния моего́, и от греха́ моего́ очи́сти мя; я́ко беззако́ние мое аз зна́ю, и грех мой предо мно́ю есть вы́ну. Тебе еди́ному согреши́х и лука́вое пред Тобою сотвори́х, я́ко да оправди́шися во словесе́х Твоих, и победи́ши внегда́ суди́ти Ти. Се́ бо, в беззако́ниих зача́т есмь, и во гресе́х роди́ мя ма́ти моя. Се́ бо, и́стину возлюби́л еси́; безве́стная и та́йная прему́дрости Твоея́ яви́л мне еси́. Окропи́ши мя иссо́пом, и очи́щуся, омы́еши мя, и па́че сне́га убелю́ся. Слу́ху моему́ да́си ра́дость и весе́лие; возра́дуются ко́сти смире́нныя. Отврати́ лице́ Твое́ от грех мои́х и вся беззако́ния моя очи́сти. Се́рдце чи́сто сози́жди во мне́, Бо́же, и дух прав обнови́ во утро́бе мое́й. Не отве́ржи мене́ от лица́ Твоего́ и Ду́ха Твоего́ Свята́го не отыми́ от мене́. Возда́ждь ми ра́дость спасе́ния Твоего и Ду́хом Влады́чним утверди́ мя. Научу́ беззако́нныя путе́м Твои́м, и нечисти́вии к Тебе обратя́тся. Изба́ви мя от крове́й, Бо́же, Бо́же спасе́ния моего; возра́дуется язы́к мой пра́вде Твое́й. Го́споди, устне́ мои отве́рзеши, и уста́ моя возвестя́т хва́лу Твою́. Я́ко аще бы восхоте́л еси же́ртвы, да́л бых ́убо: всесожже́ния не благоволи́ши. Же́ртва Бо́гу дух сокруше́н: сердце сокруше́нно и смире́нно Бог не уничижи́т. Ублажи́, Го́споди, благоволе́нием Твоим Сио́на, и да сози́ждутся сте́ны Иерусали́мския. Тогда благоволи́ши же́ртву пра́вды, возноше́ние и всесожига́емая; тогда возложа́т на олта́рь Твой тельцы́.
Благодарение за всякое благодеяние Божие
Тропа́рь, глас 4-й
Благода́рни су́ще недосто́йнии раби́ Твои, Го́споди, о Твоих вели́ких благодея́ниих на нас бы́вших, сла́вяще Тя хва́лим, благослови́м, благодари́м, пое́м и велича́ем Твое благоутро́бие, и ра́бски любо́вию вопие́м Ти: Благоде́телю Спа́се наш, сла́ва Тебе.
Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху.
Кондак, глас 3-й
Твоих благодея́ний и даро́в ту́не, я́ко раби́ непотре́бнии, сподо́бльшеся, Влады́ко, к Тебе́ усе́рдно притека́юще, благодаре́ние по си́ле прино́сим, и Тебе яко Благоде́теля и Творца́ сла́вяще, вопие́м: сла́ва Тебе, Бо́же Всеще́дрый.
И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
Богоро́дице, христиа́ном Помо́щнице, Твое предста́тельство стяжа́вше раби́ Твои, благода́рно Тебе вопие́м: ра́дуйся, Пречи́стая Богоро́дице Де́во, и от всех нас бед Твои́ми моли́твами всегда́ изба́ви, еди́на вско́ре предста́тельствующая.

Указание Иисуса Христа:
Потому говорю вам: всё, чего ни будете просить в молитве, верьте, что получите, — и будет вам.
И когда стоите на молитве, прощайте, если что имеете на кого, дабы и Отец ваш Небесный простил вам согрешения ваши.
Если же не прощаете, то и Отец ваш Небесный не простит вам согрешений ваших.
(Мар.11:24-26)
Молитвы школы
Будьте здоровы и сорадуйтесь истине!

Ответить

Вернуться в «Символ православной веры»